Baltijas koka būvniecības forums

Aicina dalībniekus reģistrēties 3. Baltijas koka būvniecības forumam

2022. gada 8. aprīlī – Ir sākusies dalībnieku reģistrācija 9.–11. maijā plānotajam 3. Baltijas koka būvniecības forumam Ķīpsalā. Divas dienas lektori no dažādām valstīm foruma dalībniekus informēs par aktualitātēm koka būvniecībā un būs apskatāma ar nozari saistīto uzņēmumu izstāde. Forumu rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar vairākiem partneriem.

Pirmajā foruma dienā 9. maijā tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti un paralēli divām konferences sesijām notiks nozares izstāde. Otrajā dienā 10. maijā būs EUNIC lektoru prezentācijas par klimata neitralitāti un citām Eiropas līmeņa aktualitātēm sesijā “Green Deal and Architecture”. 11. maijā plānoti izbraukuma semināri uz koka būvniecības objektiem un konstrukciju ražotnēm.

Forumam jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu vietnē forumwoodbuilding.rtu.lv/. Līdz 20. aprīlim ir pieejama agrās reģistrācijas cena 230 EUR. No 21. aprīļa reģistrācija dalībai pasākumā būs pieejama par 330 EUR. Papildus var reģistrēties tīklošanas pasākumam un izbraukuma semināriem.

Forums norisināsies angļu valodā. Tā pasākumi notiks katru dienu no plkst. 8.00 līdz 18.00 un būs sadalīti tematiskajos blokos.

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma «Holzbau Forum». Lai uzzinātu jaunākās tendences un sasniegumus koka būvniecībā, notiek konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, kā arī tematiskie forumi un atsevišķu valstu vai valstu grupu forumi.

Kopš 2019. gada ir izveidots arī Baltijas koka būvniecības forums «Forum Wood Bulding Baltic». Pirmais forums norisinājās Igaunijā. Otrais – notika attālināti, tāpēc Rīgā tiek organizēts arī 2022. gadā forums, bet pēc tam nākamais notiks Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvijā organizē RTU sadarbībā ar «Holzbau Forum» un Tallinas Tehnisko universitāti (Tallinn University of Technology), Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību «Zaļās mājas» un «Koka dienām», Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju un EUNIC Latvija organziācijām.

Papildu informācija – foruma koordinatore Antra Viļuma – tālr.: 29464411, e-pasts: forumwoodbuilding@rtu.lv vai antra.viluma@rtu.lv

Dalies tālāk