Aicina dalībniekus reģistrēties 2. Baltijas koka būvniecības forumam

Ir sākusies dalībnieku reģistrācija 14.–16. aprīlī iecerētajam 2. Baltijas koka būvniecības forumam, kurš šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ norisināsies vebināra formā tiešsaistē Zoom platformā. Trīs dienas lektori no dažādām valstīm foruma dalībniekus informēs par aktualitātēm koka būvniecībā, par realizētajiem projektiem un zinātniskajiem pētījumiem. Forumu rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar vairākiem partneriem.

2021.gada aprīlī foruma galvenais temats būs klimata neitralitāte un citas Eiropas līmeņa aktualitātes, 15. aprīlī tiks prezentēti Latvijas un citu valstu koka konstrukciju projekti, savukārt 16. aprīlī varēs iepazīties ar pētījumiem par koka būvniecību.
Forumam jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu vietnē forumwoodbuilding.rtu.lv/. Pirmie 300 reģistrētie dalībnieki saņems 100% dalības maksas atlaidi, pārējiem dalības maksa par visām trim dienām – 210 EUR.

Forums norisināsies angļu valodā. Tā pasākumi notiks katru dienu no plkst. 9.00 līdz 16.00 un būs sadalīti tematiskajos blokos. Diena iesāksies ar tīklošanas pasākumu un uzņēmumu prezentācijām, bet lektoru prezentācijas notiks no plkst. 10.00 līdz 15.00. Katras dienas noslēgumā plānota diskusija ar lektoriem.

Koka būvniecības veicināšanu daudzās Eiropas valstīs atbalsta starptautiska organizācija un informatīvā platforma «Holzbau Forum». Lai uzzinātu jaunākās tendences un sasniegumus koka būvniecībā, notiek konferences, izstādes un dažādu nozaru pārstāvju tikšanās notiek, kā arī tematiskie forumi un atsevišķu valstu vai valstu grupu forumi.

Kopš 2019. gada ir izveidots arī Baltijas koka būvniecības forums «Forum Wood Bulding Baltic». Pirmais forums norisinājās Igaunijā. Šogad bija plānots forumu rīkot Latvijā, diemžēl epidemioloģiskās situācijas dēļ tas notiks attālināti, tāpēc plānots, ka forums Rīgā tiks organizēts arī 2022. gadā, bet pēc tam nākamais – Lietuvā.

Baltijas koka būvniecības forumu Latvijā organizē RTU sadarbībā ar «Holzbau Forum» un Tallinas Tehnisko universitāti (Tallinn University of Technology), Latvijas Arhitektu savienību, Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu, Latvijas Koka būvniecības klasteri, biedrību «Zaļās mājas» un «Koka dienām», kā arī ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju.

Papildu informācija – https://forumwoodbuilding.rtu.lv/, foruma koordinatore Antra Viļuma – tālr.: 29464411, e-pasts: forumwoodbuilding@rtu.lv vai antra.viluma@rtu.lv

Dalies tālāk