Pāreja uz Eirokodeksiem

LBPA valde un aktīvākie biedri turpināja diskusijas ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem par Latvijā ieilgušā duālā perioda izbeigšanu būvkonstrukciju projektēšanā.

Ir jāpārtrauc divu dažādu drošuma līmeņu būvnormatīvu sistēmu paralēlu lietošanu. Beidzot jāatsakās no vecajiem uz Padomju Savienības normatīvās bāzes izstrādātajiem LBNiem un jāpāriet uz Eirokodeksiem.

Mēs uzskatam, ka LVS STK 30 (standartizācijas tehniskā komiteja “Būvniecība”) ir tikuši galā ar nacionālajiem pielikumiem visās galvenajās būvkonstrukciju projektēšanas sfērās, šobrīd pilnvērtīgai Eirokodeksu ieviešanai ir nepieciešama vien politiskā griba. Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi divas jaunas LBN redakcijas – tērauda un koka konstrukciju projektēšanai – tajās noteikts, ka šo konstrukciju projektēšanu turpmāk jāveic pēc Eirokodeksiem. Diemžēl vēl arvien pietrūkst jaunas LBN redakcijas kas nosaka citu konstrukciju projektēšanu pēc Eirokodeksiem, īpaši – dzelzsbetona konstrukciju projektēšanai, un kavējas jau sagatavotā LBN redakcija pamatu projektēšanai.

Mēs ceram, ka aktivitātes šajā jomā ir sagaidāmas pēc jaunā būvniecības likuma spēkā stāšanās un Saeimas vēlēšanām.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://lbpa.lv/wp-content/uploads/2014/01/Gatis_Pocs_80x80.jpg[/author_image] [author_info] Raksta autors Gatis Počs

Projekta vadītājs
Būvinženieris[/author_info] [/author]

Dalies tālāk