Izmaiņas grunšu nosaukumos

Šī gada maija beigās Rāmavas muižā notika Baltijas valstu ģeotehniķu diskusiju seminārs par grunts klasifikāciju. Šīs tēmas aktualitāti nosaka pāreja no LBN uz Eirokodekss projektēšanas metodiku.

Ar Eirokodeka ieviešanu tiek anulēts LVS 437 “Būvniecība – Gruntis – Klasifikācija”, līdz ar to mūsu ierastie grunts nosaukumi, tādi kā smilšmāls, mālsmilts un citi, vairs netiks lietoti. Tā vietā nāks EN ISO 14688, 1. un 2. daļa, kā noteikts LVS EN 1997-2 Eirokodekss 7: Ģeotehniskā projektēšana – 2. Daļa: Būvpamatnes izpēte un pārbaudes. Mainās ne tikai grunts nosaukumi, bet arī saistīgo grunšu parametru noteikšanas metodika.

Tāpat vēlamies informēt, ka RTU sadarbībā ar SIA “Baltijas Jūras ģeoloģijas centrs” aprīkojusi RTU ģeotehnikas laboratoriju ar pasaules klases grunts testa iekārtām. Ar šīm iekārtām iespējama grunts paraugu mehānisko īpašību testēšana specifisku ģeotehnisko uzdevumu risināšanai un aprēķiniem. Vairāk informāciju par šo laboratoriju iespējams saņemt pie LPBA valdes locekļa Kaspara Bondara.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://lbpa.lv/wp-content/uploads/2014/01/Gatis_Pocs_80x80.jpg[/author_image]
[author_info]
Raksta autors Gatis Počs

Projekta vadītājs
Būvinženieris[/author_info] [/author]

Dalies tālāk