LBPA valdes priekšsēdētāja uzruna 2014.gadā

2014.gads iezīmē pagrieziena punktu, kas ietekmēs mūs visus vēl vairākus gadus uz priekšu. Eiro ieviešana, jaunais būvniecības likums un ar to saistītās izmaiņas būvniecības procesa organizācijā, ekonomikas augšupeja un būvniecības apjomu pieaugums – tie ir tikai daži no 2014.gada izaicinājumiem. Kā viens no neatrisinātajiem jautājumiem 2013.gadā, uz ko mums visiem jārod atbildes šogad, ir Zolitūdes traģēdija, kur jautājumu pagaidām ir vairāk kā atbilžu. Domāju, svarīgākie jautājumi ir: ko mēs no visa piedzīvotā esam mācījušies un kādus secinājumus izdarījuši? Un ko mēs varam darīt, lai uzlabotu situāciju nākotnē?

2014.gada ceļamaizē vēlos Jūs katru aicināt pārdomāt šādus būtiskus tematus: kvalitāte, zināšanu un pieredzes pārmantojamība, un konkurētspēja.

Vēlos aicināt gan būvniecības procesa dalībniekus, gan arī visu sabiedrību padomāt par kvalitāti – apkārtējās vides un būvniecības kvalitāti, mūsu katra darba un dzīves kvalitāti. Un padomāt ne tikai par abstraktu kvalitātes jēdzienu, bet par tās saturu – kā to varam „izmērīt”, lai pārliecinātos, ka mūsu pūles un iztērētie resursi nav bijuši veltīgi, ka esam devuši ieguldījumu nākotnei, aiz sevis atstājot pozitīvi vērtējamas sava laikmeta liecības, tādejādi nodrošinot ilgtspējīgu savas nozares un visas valsts attīstību.

Lai kvalitāti nodrošinātu ilgtermiņā, vēlētos akcentēt būtisku un bieži vien iztrūkstošu ilgtspējīgas attīstības pamatelementu – zināšanu un pieredzes pārmantojamību. Kā rāda pasaules pieredze, tad šis nereti ir viens no izaugsmes pamatelementiem. Kad pēc PSRS sabrukuma projektēšana no lielajiem valsts institūtiem ir pārcēlusies uz daudz mazākām privātām organizācijām, jautājums par pieredzes pārmantojamību kļuvis vēl aktuālāks. Lai nodrošināt pieredzes pārmantojamību, domāju, ka katra pieredzējušā speciālista morālais pienākums ir atstāt aiz sevis pēcteci – zināšanu un pieredzes mantinieku. Tāpat katram jaunajam speciālistam ir pienākums pēc iespējas smelties zināšanas un pieredzi no pieredzējušajiem industrijas pārstāvjiem.

Un visu beidzot plānojot attīstību un kaļot nākotnes plānus 2014. gadam, būtisks jautājums ir mūsu konkurētspēja. Kas ir mūsu konkurētspējas pamatā? Ar ko mēs, katrs esam konkurētspējīgi? Ar savām zināšanām, pieredzi, unikālām kompetencēm un tehnoloģijām, lielisku komandas darbu vai ar labiem sakariem, zemām izmaksām un darbojoties ēnu ekonomikā? Esmu pārliecināts, ka mūsu konkurētspējas atslēga ne tikai tepat Latvijā, bet arī starptautiskajā būvniecības tirgū, ir zināšanas, kompetence un kvalitāte, nevis lētais darba spēks un ēnu ekonomika. Tāpēc izaugsme jāpanāk caur augstas pievienotās vērtības radīšanu un augstu darba kvalitāti, atstājot prastu konkurēšanu ar lētāko cenu tiem, kuri tirgū nevar piedāvāt neko labāku.

Līdz ar to aicinājums 2014.gadā pārskatīt savas profesionālās darbības kvalitātes kritērijus un visus tos, kas darbojas ēnu ekonomikā – iznākt gaismā!

Gaišu un panākumiem pilnu Jums visiem 2014!

[author] [author_image timthumb=’on’]http://lbpa.lv/wp-content/uploads/2014/01/Gatis_Pocs_80x80.jpg[/author_image]

[author_info]

Raksta autors Gatis Počs

LBPA valdes priekšsēdētājs
Būvinženieris[/author_info] [/author]

 

Dalies tālāk