Jānis Stirna: Kanādā ir interese par Latvijas inženieriem

Šoreiz vairāk pastāstīšu par savu darba ikdienu.

Tātad darbs pārsvarā ir ar pagaidu būvēm (temporary structures). Domāju, tas arī ir iemesls, kāpēc mums ir tik daudz darba. Nav daudz kompāniju, kas šeit (Vankūverā) ar tādām lietām nodarbojas. Man grūti to izskaidrot latviski, bet, tas ar ko mēs daudz nodarbojamies, angliski sauc shoring jobs (red.skaidrojums: pagaidu balstu sistēmas; skaidrojumu var izlasīt, piemēram, šeit).

Patlaban man iedeva 30 stāvu māju, kurai man jātaisa pagaidu balstu sistēmas betonēšanas darbiem. Izrādās, kas tas ir tehniski diezgan sarežģīts darbiņš. Mūsu kompānija nodarbojas arī ar veidņu projektēšanu sarežģītas formas struktūrām – kā likums šādā darbā nepieciešama inženiera pieredze un iemaņas. Esmu taisījis vecas ēkas seismiski izturīgu pamatu nostiprināšanu. Tāpat ir jāstrādā arī ar koka konstrukcijām, lai izveidotu formas, kurās pildīt betonu.

Vēl mēs strādājam pie dažādiem netipiskiem darbiņiem ar tēraudu – tādām lietām, ko daudzas inženieru kompānijas šeit nemaz negrib ņemt un „ķēpāties” tīri sarežģītības dēļ. Toties mani bosi vienmēr paņem tādus darbus un paprasa arī vairāk naudas. Izskatās, ka kompānija aug un te pietrūkst cilvēku.

Mums ir tik daudz darba, ka pat nav laika līdz galam savu mājas lapu uztaisīt. Varat iemest acis šeit, lai gan tur īsti nekādas informācijas iekšā nav.

Tāpēc arī mans boss prasa, vai nav kāds gribētājs no Latvijas, kas būtu gatavs doties darbā uz Kanādu. Principā ir nepieciešams zināt angļu valodu, būvmehāniku un autocad’u normālā līmenī. Cilvēkam vajadzētu būt arī diezgan elastīgam – kā jau iepriekš stāstīju, tad mums te viss ir starp imperiālo un metrisko sistēmu, arī materiāli te ir savādāki. Atšķirības starp šejieni un Latviju ir pamatīgas, tomēr pēc trim šeit pavadītiem mēnešiem esmu jau piešāvies un ir ok.

Domāju, ka visvieglāk no “international experience Canada” vīzām te būtu dabūt “young professionals” vīzu – skatos mājas lapā, ka vēl 48 kvotas vietas ir palikušas. Lai iegūtu šo vīzu, nepieciešams „sponsors” (darba devējs), kas būtu mūsu kompānija. Jebkurā gadījumā, būtu arī jāaiziet uz Baznīcas ielu (Kanādas vēstniecību Rīgā) uz konsultāciju.

Pats būšu šeit vēl 6 mēnešus.

Nu tad jau turas, pavasaris vairs nav aiz kalniem!

Raksta autors Jānis Stirna
LBPA biedrs

Diplomēts būvinženieris

LBPA piezīme:
Visus interesentus darbam Kanādā lūdzam sagatavot savus CV (Resume) un motivācijas vēstuli (Cover Letter) un iesūtīt uz lbpa@lbpa.lv. Tālāk šī informācija tiks nodota Jānim Stirnam un iespējams tieši Tev būs iespēja doties iegūt pieredzi Kanādā.

Dalies tālāk