Seminārs 2012.02.24

Pasākuma dienas kārtība:

Jauno biedru uzņemšana

Sākums pl. 16:00.

Sanāksmes vieta – RTU, Rīga, Āzenes iela 16/20, 304.kabinets.

Ap plkst. 16:00 paredzēta Valdes sēde ar mērķi uzņemt jaunos biedrus. Ja kāds vēl nav paspējis sagatavot savu pieteikumu, tad ir vēl visas iespējas to izdarīt un uz pasākumu ierasties ar visu pieteikumu rokās, par to iepriekš mūs informējot. Visas prasības nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī dokumentu veidlapas skatīt mūsu mājaslapā .

Oficiālā daļa

Pasākuma sākums pl. 17:00.

Sanāksmes vieta – RTU, Rīga, Āzenes iela 16/20, 132.kabinets.

Prezentācijas un diskusijas:

  • Izmaiņas 5.Eirokodeksā – šobrīd Standartizācijas Tehniskajā Komitejā jau apstiprināta jaunā 5.Eirokodeksa redakcija, kura ievieš pietiekami apjomīgas izmaiņas aktuālajā (pašreiz spēkā esošajā) EC5 redakcijā. Jaunā EC5 redakcijas varētu stāties spēkā jau šī gada otrajā pusē, tāpēc būsim tam gatavi (uzstājas RTU BF docents Imants Mieriņš – viens no ekspertiem, kas piedalījies jaunās redakcijas sagatavošanā).
  • Priekšnoteikumi kvalitatīvas ģeotehniskās izpētes realizācijai, galvenās problēmas un iespējamie risinājumi – ikdienā nereti nākas saskarties ar nekvalitatīvi veiktu vai nepietiekamu ģeotehnisko izpēti, kas apgrūtina inženieru uzdevumu izstrādājot projektus. Tam par iemeslu mēdz būt gan pasūtītāju vēlme ietaupīt, gan arī pašu ģeologu negodprātīgā attieksme pret savu darbu. Kā rīkoties šādās situācijās? (uzstājas LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes lektore un Latvijas Ģeotehniķu savienības valdes sekretāre Sigita Dišlere).
  • Būvkonstrukciju projektētāju eksaminācija Anglijā – ar IStructE eksaminācijas jautājumiem var iepazīties katrs interesents, pasūtot apmācības materiālus, piemēram, diskos. Šo informāciju nesen saņēmis un gatavs padalīties informācijā ir K.Bondars (uzstājas RTU BF, Civilo ēku būvniecības katedras vadītājs, docents, Dr.sc.ing Kaspars Bondars).
  • Īss ieskats topošajā LBN 204 „Tērauda konstrukcijas” – šobrīd izstrādes stadijā atrodas LBN 204, par kura nepieciešamo saturu arī varētu izvērst diskusiju; drafta materiāls tiks izsūtīts visiem LBPA biedriem (uzstājas LBPA valdes priekšsēdētājs Gatis Počs).

Prezentāciju ietvaros paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.

Neoficiālā daļa

Patīkama sabiedrība, brīva gaisotne, diskusijas, viedokļi un labs garastāvoklis.
Pasākuma noslēgums (ne vēlāk kā plkst. 21:00).

Semināra tiešraidi skatīt šeit.

Dalies tālāk