Jānis Stirna par savu darbu Kanādā

Sveiciens visiem 2012.gadā. Pūķa gads vispār skaitās veiksmes un panākumu gads, tāpēc izmantojiet to lietderīgi! Šoreiz nedaudz ieskicēšu savu darba ikdienu.

Mēs, kā inženieru birojs, veicam tikai būvkonstrukciju projektēšanu, bet ģeotehniskos jautājumus vispār neaizskaram. Šīs divas nozares, kuras Eiropā nereti tiek risinātas viena uzņēmuma ietvaros, šeit Kanādā ir pilnībā nodalītas.

Kā jau iepriekš stāstīju, strādāju ar pagaidu būvēm (temporary works), tāpēc ir daudz nelieli projekti sākot ar pus dienas darbu līdz nedēļai. Un tas viss notiek paralēli strādājot pie kādiem 5 projektiem vienlaicīgi. Telefons un boss trobelē nepārtraukti. Regulāri jāiet uz būvlaukumiem parakstīt pārbaužu aktus (inspections forms), lai strādnieki varētu turpināt darbus. Parasti būvlaukumā uz vietas ir darba drošības speciālists (safety officer), kas vienmēr stāsta par to, ka ķieģelis uz galvas var uzkrist. Tas viņiem tādēļ, ka ir vēl atsevišķa organizācija WorkSafeBC, kura kontrolē drošību būvlaukumos.

Darba process ir ļoti dinamisks un, protams, mani, kā jauno speciālistu, arī trenkā apkārt un liek visu laiku kaut ko jaunu apgūt. Piemēram, pašā sākumā man sadeva čupu ar grāmatām, kuras bija jāņem mājās un nedēļas nogalē jālasa, gan par Kanādas būvnormatīviem, gan būvniecības likumus (building bylaw) un galu galā par darba drošība būvlaukumā (safety on a construction site).

Pašā ofisā, kad veicu aprēķinus, mani vēl aizvien nelaiž ne tuvu pie programmām – visu veicu skaisti skicējot ar roku, aiznesu bosam un ceru, ka būs ok.

Drīzumā mēs palaidīsim biroja jauno mājas lapu. Tad būs uzskatāms vizuālais materiāls pieejams un varēšu kaut ko sīkāk par projektiem pastāstīt.

Kas attiecas uz interesentiem par manu blogu, ko izveidoju uzsākot darba meklējumus, tad te būs links http://janisstirna.tumblr.com. Tos jau var uztaisīt dažādās lapās un veidos, bet par cik es neesmu baigais profiņš tajā jomā, tad izvēlējos, manuprāt, visvienkāršāko tumblr.com. Ceru, ka tas palīdzēs kādam.

Veiksmi darbos un turpinājums sekos. Iepriekšējos rakstus skatīt šeit un šeit.

Raksta autors Jānis Stirna
LBPA biedrs

Diplomēts būvinženieris

Dalies tālāk